Info
Kamptræning         
Deltagelse kræver at man også træner på et af grundtrænings holdene
 
Tirsdag  18:00 - 20:00 Elite og talenttræning +12 år & Begyndertræning fra GULT bælte +11 år. Instruktør Kim & Louise 
 
Torsdag 18:00 - 20:00 Elite og talenttræning +12 år & Begyndertræning fra GULT bælte +11 år. Instruktør Kim & Louise
 
Fredag 16:00 - 17:30 Børnekamp fra Gult MON-bælte 4 - 8 år + Begynder -11 år. Instruktør: Michelle
Hjælpetræner: Rebecca 
Læs mere

(8) Kamp
Tid/Sted
Tirsdag 18:00-20:00 Esbjerg CITY Taekwondo Klub, Dojang 1 Torsdag 18:00-20:00 Esbjerg CITY Taekwondo Klub, Dojang 1 Søndag 10:00-12:00 Esbjerg CITY Taekwondo Klub, Dojang 1
Chefinstruktør: Bjarne Johansen /
Instruktør: Louise Bro Overgaard / Kim Nordentoft /
Antal dage
180
Tilmeldte
14/30
Kort beskrivelse
............ Kamptræning Elite & talent. Kamptræning Begynder fra GULT bælte +11 år.
Pris
0 kr.
Tilmeld

(7) Kamp
Tid/Sted
Fredag 16:00-17:45 Esbjerg CITY Taekwondo Klub, Dojang 1
Instruktør: Michelle Sole /
Hjælpetræner: Michelle Sole / Rebecca Juul Jensen /
Antal dage
180
Tilmeldte
11/30
Kort beskrivelse
............ Børne kamptræning fra gult MON-bælte og opad 4 - 8 år + Begynder ÷11år
Pris
0 kr.
Tilmeld

Esbjerg CITY Taekwondo Klub/Dojang 1

Tirsdag
1
2
10.00  
10.15  
10.30  
10.45  
11.00  
11.15  
11.30  
11.45  
12.00  
12.15  
12.30  
12.45  
13.00  
13.15  
13.30  
13.45  
14.00  
14.15  
14.30  
14.45  
15.00  
15.15  
15.30  
15.45  
16.00  
16.15  
16.30  
16.45  
17.00  
17.15  
17.30  
17.45  
18.00Kamp 8 
18.15 0.- 
18.30 
18.45 
19.00 
19.15 
19.30 
19.45 
Torsdag
1
2
10.00  
10.15  
10.30  
10.45  
11.00  
11.15  
11.30  
11.45  
12.00  
12.15  
12.30  
12.45  
13.00  
13.15  
13.30  
13.45  
14.00  
14.15  
14.30  
14.45  
15.00  
15.15  
15.30  
15.45  
16.00  
16.15  
16.30  
16.45  
17.00  
17.15  
17.30  
17.45  
18.00Kamp 8 
18.15 0.- 
18.30 
18.45 
19.00 
19.15 
19.30 
19.45 
Fredag
1
2
10.00  
10.15  
10.30  
10.45  
11.00  
11.15  
11.30  
11.45  
12.00  
12.15  
12.30  
12.45  
13.00  
13.15  
13.30  
13.45  
14.00  
14.15  
14.30  
14.45  
15.00  
15.15  
15.30  
15.45  
16.00Kamp 7 
16.15 0.- 
16.30 
16.45 
17.00 
17.15 
17.30 
17.45  
18.00  
18.15  
18.30  
18.45  
19.00  
19.15  
19.30  
19.45  
Søndag
1
2
10.00Kamp 8 
10.15 0.- 
10.30 
10.45 
11.00 
11.15 
11.30 
11.45 
12.00  
12.15  
12.30  
12.45  
13.00  
13.15  
13.30  
13.45  
14.00  
14.15  
14.30  
14.45  
15.00  
15.15  
15.30  
15.45  
16.00  
16.15  
16.30  
16.45  
17.00  
17.15  
17.30  
17.45  
18.00  
18.15  
18.30  
18.45  
19.00  
19.15  
19.30  
19.45